Regėjimui gerinti, apsauga nuo saulės, madingas aksesuaras – akiniai tapo mūsų gyvenimo dalimi. Tačiau pripažinkime, kad menkai apie juos žinome. O juk už kiekvieno daikto slypi išskirtinės įdomybės. Tad pateikiame 10 įdomių ir keistų faktų apie akinius, kurie Jus nustebins. Įdomaus skaitymo!

Nr. 1. Pirmasis regėjimo gerinimo prietaisas buvo sukurtas 1-ame tūkstantmetyje ir jis vadinosi Skaitymo akmeniu. Prietaisas veikė kaip didinimo stiklas ir buvo naudojamas skaitymui. Dabar labiausiai šį prietaisą primena lupa.

Nr. 2. Anksčiau žmonės tikėjo, kad auksiniai auskarai gerina regėjimą, štai kodėl auskarus ypač mėgo piratai. Manyta, jog dėl jų bus geriau matomas jūros horizontas.

Nr. 3. Viduramžiais Europoje akiniai buvo vadinami vampyrais, įsisiurbiančiais į akis. Todėl raganos ir velniai dažnai būdavo vaizduojami su akiniais.

Nr. 4. Saulės akinių išradimo garbė priklauso kinams. Lęšiams buvo naudojami dūminio kvarco kristalai, kurie buvo įmontuojami į dramblio kaulą. Be to, šiuos akinius naudojo kinų teisėjai, norėdami uždengti savo akis ir neišduoti emocijų.

Nr. 5. Kas 14 sekundžių bent vienas amerikietis pameta arba sulaužo akinius. Saugokite savo akinius!

Nr. 6. Vyrauja populiarus mitas, kad akys pripranta prie akinių. Tačiau tai nėra visiška tiesa. Žmonės pripranta prie akinių, kaip prie aksesuaro. Panašiai būna, kai ilgai yra nešiojami žiedai ar apyrankės.

Nr. 7. Dauguma Bendžaminą Frankliną žino kaip mokslininką, atlikusį bandymus su elektros iškrova. Tačiau ar žinojote, kad jis taip pat sukūrė bifokalinius akinius, kurie tinka trumparegiams ir toliaregiams. Pasirodo, išradėjas skundėsi abiem šiais sutrikimais.

Nr. 8. Daugumoje Afrikos šalių akinių kaina prilygsta trijų mėnesių atlyginimui. Tai bent!

Nr. 9. Monoklis net savo aukso amžiuje nebuvo efektyvi regėjimo gerinimo priemonė. Jis labiau išpopuliarėjo kaip prabangos aksesuaras, todėl buvo ypač mėgiamas aukštesnės klasės vyrų.

Nr. 10. Filmavimo metu Hario Poterio veikėjui iš viso buvo skirta net 160 apvalių akinių porų. Burtininką įkūnijęs Danielius Radklifas vieną porą pasiliko sau kaip atsiminimą.

Tikimės, šie įdomūs ir keisti akinių faktai Jus sudomino. Dabar apie akinius žinote kur kas daugiau! Tačiau norime paklausti Jūsų – kuris faktas labiausiai nustebino ir sužavėjo Jus? Komentuokite žemiau!