Visi norime, jog mūsų atostogos prabėgtų puikiai, bet kartais saulė, jūra ar smėlis gali smarkiai pabloginti akių savijautą atostogų metu. Vis tik, yra daugybė būdų kaip pasirūpinti savo akimis per atostogas, nesvarbu, kur keliaujate.

Pavyzdžiui, ar žinojote, kad kai kurie akiniai nuo saulės akis apsaugo geriau nei kiti? O tam tikri rėmeliai blokuoja daugiau šviesos?

Jei norite atostogų metu išlaikyti akis sveikas, šie patarimai jums padės

⦁ Rinkitės tokius akinius nuo saulės, kurie suteikia 100% apsaugą nuo ultravioletinių (UV) spindulių. Beje, akinių lęšių tamsumas neturi nieko bendro su suteikiama apsauga. Akiniai nuo saulės turi saugoti nuo UVA ir UVB spindulių. Idealiu variantu apsauga yra 100%, tačiau nėra blogai rinktis akinius, kurie apsaugo 95% nuo UVA spindulių ir 99% nuo UVB. Ant etiketės turėtų būti parašyta 100% UVA + UVB, UV 400.
⦁ Pagalvokite ar neverta nusipirkti ir galvos šonus apjuosiančius akinius nuo saulės. Jie gali atrodyti šitaip:

kaip apsaugoti akis per atostogas - galvos šonus apjuosiantys akiniai nuo saulės
Galvos šonus apjuosiantys akiniai nuo saulės

Šių akinių tipas suteikia papildomą apsaugą nuo saulės spindulių. Jei į paprastus akinius patenka pakankamai spinduliuotės, akinių apsauginė nauda gali sumažėti.
⦁ Su savimi turėkite plačių kraštų kepurę nuo saulės. Labai svarbu, kad kraštai išties būtų platūs ir kiek įmanoma blokuotų saulės spindulius.
⦁ Darykite pertraukas būnant saulėje ir dalį laiko praleiskite pavėsyje. Tai labai svarbu, nes akys gali pailsėti nuo spindulių.
⦁ Jei esate itin kaitrioje šalyje, stenkitės didžiausios kaitros metu būti namuose ar pavėsyje. Taip ne tik apsaugosite akis, bet ir galimai išvengsite saulės ar šilumos smūgių. Juk netgi Ispanai dalį dienos karščiausiu sezono metu praleidžia namie!
⦁ Gerkite daug vandens! Vandens trūkumas organizme gali tapti sausų akių priežastimi, dar vienas dehidratacijos požymis yra jautrumas šviesai.
⦁ Stenkitės neliesti akių su rankomis, nes galite sukelti akių paraudimą ar net uždegimą. Geriau su savimi turėkite akių ploviklį, jis padės atgaivinti akis ir išplauti smėlį.