Leiskite atspėti, jūs reguliariai lankotės pas dantistą? Geriate vitaminus? Sportuojate? O ar žinojote, kad jūsų akims reikia tokio pat dėmesio? Didelių problemų su rega galima išvengti, jei tinkamai jomis pasirūpinsite. Pateiksime jums kelis patarimus, kurių laikantis galite išvengti didelės dalies akių ligų ar sutrikimų.

Reguliariai tikrinkite akis

Pirmas ir pats paprasčiausias būdas yra tiesiog reguliariai, kas metus, tikrinti akis. Akių patikrinimas gali padėti išvengti net 30 – ies lėtinių akių ligų.

Žinokite savo šeimos akių sveikatos istoriją

Dalis ligų yra paveldimos ir reikalauja ankstyvos intervencijos. Besivystantį sutrikimą atradę ankstyvoje stadijoje galite sustabdyti arba bent jau smarkiai sulėtinti.

Dėvėkite apsauginius akinius

Daug laiko praleidžiate lauke? Dirbate ar sportuojate? Dėvėkite apsauginius akinius ir skydus ypač atliekant remonto darbus, esant prie chemikalų ar dulkių. Daug laiko praleidžiant prie kompiuterio negalima pamiršti nešioti akinius, apsaugančius nuo ultravioletinių spindulių.

Valgykite sveiką maistą,

Na šitas patarimas tikrai universalus, bet sveiko maisto įtaka akims dažnai nuvertinama. Mūsų akims labai padeda tamsūs lapiniai žalumynai, tokie kaip špinatai ar kopūstai. Taip pat reikalinga ir žuvis, turinti daug omega-3 riebalų rūgščių, pavyzdžiui, lašiša, tunas, upėtakis ir otas.

Ne rūkymui!

Meskite rūkyti arba niekada nepradėkite. Rūkymas didina riziką susirgti tokiomis ligomis kaip geltonoji dėmė ir katarakta.

Būkite aktyvūs

Būdami fiziškai aktyvūs galite taip pat sumažinti sveikatos sutrikimų riziką, kurie gali pakenkti akių sveikatai, tokių kaip diabetas, padidėjęs kraujospūdis ir didelis cholesterolio kiekis.

Veikiausiai lengviausi būdai yra lankytis sporto salėje ar tiesiog išeiti pasivaikščioti.

Dėvėkite akinius nuo saulės

Šis patarimas labai svarbus – nešiokite saulės akinius. Iš tiesų juos reikia nešioti kone visada, nesvarbu ar tai žiema, ar debesuota diena! Pirkdami akinius nuo saulės būtinai ieškokite tokių akinių, kurie blokuoja nuo 99% iki 100% UVA ir UVB spinduliuotės.

Saulė yra vienas didžiausių mūsų akių priešų. Per didelė saulės spinduliuotė gali sukelti gausybę akių ligų, įskaitant ir vėžį. Tad būtinai pasirūpinkite akiniais nuo saulės.