Akiniai nuo saulės yra puikus būdas užtikrinti geresnį regėjimą ir akių apsaugą saulėtą dieną. Deja, nešiojantys korekcinius akinius ne visada gali mėgautis akiniais nuo saulės. Todėl puiki išeitis yra du viename arba receptiniai akiniai nuo saulės!

Receptiniai akiniai nuo saulės – kas tai?

Tai yra akinių nuo saulės ir regėjimui gerinti skirtų akinių derinys. Į rėmelius yra įstatomi korekciniai lęšiai, kurie taip pat apsaugo akis nuo saulės. Šiais laikais receptiniais akiniais nuo saulės gali mėgautis įvairius regėjimo sutrikimus turintys žmonės – trumparegiai, toliaregiai, net nešiojantys bifokalinius lęšius. Tad jeigu pastebėjote patinkančius akinius nuo saulės, neabejojama, kad į juos galima įmontuoti reikiamus korekcinius lęšius.

Skirtingos lęšių dangos

Kaip daugumos akinių nuo saulės, receptinių akinių lęšiai gali būti padengti papildomomis dangomis. Pavyzdžiui, antirefleksine danga (apsaugo nuo saulės akinimo), kietinančiąja (mažina braižymąsi), su atspalviu ar kitomis. Tačiau renkantis receptinius akinius nuo saulės, svarbiausia, kad jie blokuotų UV spindulius. UV apsauga nėra susijusi su akinių lęšių spalva ar tankiu, tad galite rinktis bet kuriuos patinkančius lęšius. Tik įsitikinkite, kad šie yra padengti UV apsaugine danga.

Kontaktinių lęšių nešiotojams

Receptiniai akiniai nuo saulės yra ideali alternatyva kontaktinių lęšių nešiotojams:

  • Kai akys jaučiasi išsausėjusios ir sudirgusios. Tai ypač tinka pavasarinės alergijos sezonu arba vėjuotose-smėlėtose teritorijose pvz. pajūryje;
  • Maudynių metu. Besimėgaujant vasaros malonumais, rekomenduojama išsiimti lęšius, taip išvengsite infekcijos rizikos;
  • Kai nuo kontaktinių lęšių pavargstama. Receptiniai akiniai nuo saulės yra greitas ir paprastas būdas, kuris užtikrina akių komfortą, saugumą ir puikų regėjimą.

Pabaigai

Receptiniai akiniai nuo saulės yra puikus vasaros sprendimas mėgstantiems laiką leisti gamtoje. Tiek korekcinių akinių, tiek lęšių nešiotojai bus užtikrinti tobulu regėjimu bei apsauga nuo saulės. Dar abejojate? Išbandykite ir įsitikinkite patys!