Scenarijus po naujų akinių įsigijimo visada būna tas pats, prisipažinkime: pirkdami akinius, sau, o kartu ir tiems naujiems mažučiams ant akių, prisiekinėjame, kaip mes juos globosime ir prižiūrėsime, kad tik akinukų kojelė nenulūžtų, ar stiklas neįsibrėžtų… Kurgi ne. Nespėji nei apsisukti, o čia jau žiūri – ant stiklo įbrėžimas! Dalinamės idėja, kaip akiniams dėklą pasigaminti, kad tokių situacijų kuo mažiau būtų.

Ko Jums reikės:

  • Raudonos spalvos veltinio lakšto;
  • Baltos spalvos veltinio lakšto;
  • Žalios spalvos veltinio lakšto (geriausiai tiks storesnis, kadangi tai bus pagrindinis dėklo sluoksnis);
  • Juodos spalvos veltinio lakšto arba juodo storo markerio;
  • Skystų klijų (geriausiai tiks karšti klijai);
  • Žirklių;
  • Liniuotės.

Gaminimo eiga:

Iš raudonos vilnos veltinio iškirpkite apskritimą, kuris būtų šiek tiek didesnis negu jūsų akiniai. Tarkime, akiniai yra 14 cm ilgio, vadinasi, apskritimo diametras turėtų būti maždaug 16,5 centimetrų. Iš baltos vilnos iškirpkite antrą apskritimą, tik jis turėtų būti apie 1.5 cm didesnis už pirmąjį (raudonos spalvos). Trečiąjį apskritimą kirpkite iš žalios spalvos, vėl 1.5 cm didesnį už antrąjį apskritimą. Kai apskritimai jau iškirpti, reikia juos suklijuoti vieną ant kito, atkartojant arbūzo spalvas: ant viršaus žalio apskritimo klijuokite baltą,o ant balto – raudoną. Iš juodos spalvos veltinio iškirpkite mažus ovalios formos rutuliukus (tai bus arbūzo sėklytės). Jeigu neturite juodos spalvos vilnos, sėklas nupieškite, naudodamiesi juodu markeriu. Sėklytes klijuokite ant raudonos spalvos veltinio. Sulenkite apskritimą ir suklijuokite jo kraštus, nepamirškite palikti vietos angai, pro kurią įdėsite savo akinius. Leiskite klijams išdžiūti. Ir viskas!

Paprasta kaip du kart du, o gražu ir naudinga. Ypač artėjant vasarai, toks dėklas atrodys vasariškas ir gaivus! Galite pasidaryti ne tik arbūzinį, bet ir apelsininį, citrininį, o gal spurgos pavidalo dėkliuką savo akiniams. Sėkmės!