Tikriausiai viena iš nemaloniausių problemų akinių nešiotojui, kai žvarbiomis žiemos dienomis tenka eiti iš šilto į šaltą orą. Akiniai netrunka pasidengti baltais garais, o tu greitai ieškai servetėlės, kuri padėtų pataisyti padėtį. Ačiū dievui, to kęsti nebereikės. Surinkome visą krūvą labai naudingų negirdėtų patarimų, kad akiniai neaprūktų.

  1. Naudokite specialias servetėles ar purškiklį. Akinių priežiūros prekių gamintojai siūlo įvairiausių priemonių susidoroti su kylančiu akinių rasojimu. Pasidomėk, galbūt tavo optika taip pat tokių turi. Šių priemonių efektas nėra ilgalaikis, tačiau jos gali padėti susidoroti su keletu nemalonių situacijų.
  2. Jei neturi galimybės įsigyti specialių priemonių, kovojančių su akinių rasojimu, tau padėti gali skutimosi putos. Taip, išgirdai teisingai. Tereikia akinius ištepti labai mažu kiekiu skutimosi putų, palaukti kol išdžius ir atsargiai nuvalyti perteklių. Išdžiuvusios putos turėtų sudaryti skaidrų sluoksnį, kuris apsaugos akinius nuo temperatūros pokyčių.
  3. Kitas, labai panašus triukas pasitelkiant muilą. Imk kietą sušlapintą muilą ir juo lengvai patrink akinių stiklus. Palaikyk šiek tiek, kol akiniai pasidengs permatoma plėvele. Ši plėvelė, kaip ir skutimosi putų atveju, padės akinių stiklams išvengti rasojimo.
  4. Rinkis akinius, kurie juos užsidėjus yra šiek tiek toliau nuo tavo veido. Pagrindinė problema, kodėl rasoja stiklai yra šalto ir šilto oro cirkuliacijos trūkumas. Pasirinkdamas tolėliau nuo veido esančius akinius, padidinsi šią cirkuliaciją.
  5. Rinkis akinius su apsauga nuo rasojimo. Šis patarimas labai paprastas, bet daugelis apie tai paprasčiausiai nesusimąsto. Akinių gamintojai siūlo stiklus su specialia danga nuo rasojimo. Nors trumpam stiklai karts nuo karto ir aprasoja, šis efektas laikosi daug trumpiau nei turint įprastus akinių stiklus.
  6. Apsvarstyk kontaktinių lęšių nešiojimą šaltesnėmis dienomis. Šie garantuotai padės išvengti aprūkusių akinių problemos, tad kodėl nepabandžius. Jei bijai sausėjančių akių problemos, tiesiog visada su savimi turėk akių lašų.

 

Rasojantys akinių stiklai – opi problema žiemą. Tačiau ji gali kankinti ir tam tikrų specialybių žmones: virėjus, sportinkus. Tad šie patarimai bus naudingi visais metų laikais. Tik nepamiršk atradimais pasidalinti su savo akiniuotais draugais.