Kodėl kai kurie akiniai atrodo patraukliai ant lentynos, bet ne taip jau gerai juos užsidėjus? Todėl, kad akinių rėmeliai turėtų būti tinkamo stiliaus, pritaikyti pagal veido formą. Renkantis rėmelius veido forma yra itin svarbi. Daugelio žmonių veidai atitinka specifines figūras: ovalą, kvadratą, apskritimą, širdį ir deimantą. Norint sužinoti savąją, užtenka patraukti plaukus nuo veido ir įvertinti kontūrus. Žemiau pateikiamos rėmelių rekomendacijos pagal skirtingas formas.

Ovalas

Šiuo atveju tinka daugelis rėmelių stilių. Tokio veido savininkai turi aukštesnius ir šiek tiek platesnius skruostikaulius, kurie nežymiai susiaurėja kaktos link. Ši ilga, suapvalinta forma leidžia nešioti beveik bet kurio stiliaus akinius. Ypač dailiai atrodo dideli akinių rėmeliai su plačiais rėmais. Drąsiai galima rinktis ryškias spalvas, raštus ir įdomesnes formas. Visgi tokie veidai geriausiai atrodo su stačiakampio, ovalo, kvadrato ir apvaliais akiniais.

Vienintelis patarimas – vengti siaurų rėmų arba tokių, kurie turi didelių dizaino elementų. Jie gali vizualiai pailginti veidą.

Kvadratas

Jei turite kvadrato formos veidą, yra daugybė puikių akinių, kurie išryškins geriausius Jūsų bruožus. Kalbant apie proporcijas, kvadratiniai veidai plačiausi ties žandikauliu ir kakta. Kadangi šiai formai būdinga ryški žandikaulio linija, aukštai ant nosies priglundantys akinių rėmeliai vizualiai veidui prideda pageidaujamo ilgio.

Norėdami atkreipti dėmesį į stipriausius bruožus, rinkitės tamsius, suapvalintus rėmelius. Tokie rėmeliai sušvelnins ir suteiks kontrastą veido formai, todėl veidas išsiskirs. Taip pat patraukliai atrodo ir didesni rėmeliai su plonesniu, metaliniu rėmu. Vengtini siauri rėmeliai.

Apskritimas

Šiai formai labiausiai tinka kampuoti rėmeliai. Kadangi apskriti veidai išlaiko panašią tiek ilgio, tiek pločio proporciją, rekomenduojami stačių kampų rėmai, kurie apibrėš ir išskirs veidą. Derėtų vengti apvalių akinių, nes jie gali visiškai užgožti bruožus ir veidas atrodys nykus.

Pasirinkus stačiakampio, kvadrato formos šiek tiek platesnius akinius, vizualiai sudaroma iliuzija, kad veidas yra ilgesnis. Šiai formai itin tinka pusiau įrėminti akiniai.

Širdies forma

Širdies formos veidai yra plačiausi ties kakta, pasižymi aukštais skruostikauliais ir siauru smakru. Norint atrodyti itin gerai, rekomenduojami apvalūs ar ovalo formos akinių rėmeliai su plonais, šviesios spalvos rėmais. Nesirinkite per didelių, daug dizaino elementų turinčių akinių. Tikslas yra atkreipti dėmesį į viršutinę veido dalį ir sudaryti balansą tarp skirtingų jo dalių.

Verta apsvarstyti ir rėmelius, kurie yra šiek tiek platesni nei Jūsų kakta – tai subalansuos veido bruožus. O norint sušvelninti griežtesnes veido linijas, ypač tinka bebriauniai akiniai.

Deimantas

Šios formos veidai yra gana reti. Jiems būdingi pilni skruostai, siaura kakta ir žandikaulio linija. Čia patraukliai atrodo bebriauniai arba ovalo formos akiniai su storesniu rėmeliu ties antakių linija. Jie padės išryškinti dailiausius veido bruožus, o taip pat ir subalansuos proporcijas.

Patariama nesirinkti kvadrato ir stačiakampio formos rėmelių ir vengti storesnių rėmų, nes jie gali apsunkinti veidą ir išryškinti nepageidaujamus bruožus.

Akinių rėmeliai gali tapti vienu gražiausių Jūsų veido akcentų, tereikia išsirinkti specifinei formai tinkančius rėmelius. Kartais sunku pasakyti, kokios formos yra žmogaus veidas, todėl rekomenduojame pasikonsultuoti su asistentais optikos salonuose „Zynky“ – jie padės išsirinkti visapusiškai tinkamiausius rėmelius.