Mes, žmonės, esame įpratę matyti pasaulį savaip. Tačiau neabejotina, kad kiekvienas bent kartą yra pagalvojęs – kaip gi pasaulį mato gyvūnai? Šiandien suteiksime ypatingą progą pasinerti į gyvūnijos pasaulį ir išvysti vaizdą skirtingų gyvūnų akimis.

Šunų regėjimas

Populiarus įsitikinimas, kad šunys mato juodą-baltą vaizdą, tačiau taip iš tikrųjų nėra. Šunys gali matyti rudą, geltoną ir mėlyną spalvas. Jie taip pat yra trumparegiai. Žiūrint toliau, vaizdas jiems tampa neryškus, bet jie turi platų regėjimo lauką.

   
Žmogaus regėjimas Šuns regėjimas

Kačių regėjimas

Kačių matomos spalvos ir vaizdas nėra itin ryškūs. Tačiau jų regėjimo laukas yra 200°, kai žmonių – 180°. Taip pat katės gali didžiuotis puikiu naktiniu regėjimu. Dėl daugybės akyje esančių tamsai jautrių ląstelių, katės aiškiau mato prieblandoje.

   
Žmogaus regėjimas Katės regėjimas

Paukščių regėjimas

Regėjimas yra vienas iš svarbiausių paukščių pojūčių, nes geras matymas lemia saugų skrydį. Priešingai negu žmonės, paukščių matomas vaizdas yra aštresnis ir jie sugeba matyti ultravioletinę šviesą.

   
Žmogaus regėjimas Paukščio regėjimas

Žuvų regėjimas

Panašiai kaip paukščiai, žuvys turi ultravioletinei šviesai jautrius receptorius, todėl gerai mato mėlyną, raudoną ir žalią spalvas. O jų matomas vaizdas yra suapvalintas. Gėlavandenės žuvys yra pritaikytos matyti silpnoje šviesoje.

   
Žmogaus regėjimas Žuvies regėjimas

Musių regėjimas

Musių vizualinis fokusavimas yra greičiausiais visoje gyvūnų karalystėje. Jų akys yra sudėtinės, sudarytos iš daugybės individualiai veikiančių akučių, vadinamų omatidijų. Visos kartu jos sudaro platų regėjimo lauką. Taip pat muses gali matyti platesnį šviesos spektrą negu žmonės.

   
Žmogaus regėjimas Musės regėjimas

Gyvūnų karalystė yra pilna nuostabių gyvūnų ir kiekvienas iš jų pasižymi išskirtiniu, išgyvenimui pritaikytu regėjimu. O dabar klausiame Jūsų. Ar norėtumėte matyti pasaulį, kurio nors iš šių gyvūnų akimis?