Kai kurie akinių stiliai niekada neišeina iš mados, mes juos nuolatos galime išvysti modeliams vaikštant podiumu ar madų žurnaluose. Vintažiniai akiniai – labiausiai mėgstami žmonių – nuolat vilioja ir žavi savo klasiškumu. Būtent jie buvo populiarūs ne vieną dešimtmetį ir, matyt, nesiruošia trauktis iš populiarumo viršūnių.

Katės akys (angl. cat eye)

Kai pagalvojate apie Cat-eye stiliaus akinius nuo saulės, greičiausiai, prisimenate Audrey Hepburn iš filmo „Pusryčiai pas Tifanį“. Tuo laikotarpiu akinių gamybos įmonės pradėjo eksperimentuoti su skirtingomis jų formomis. Štai taip ir gimė klasikiniai Cat-eye akiniai. Jų populiarumui įtakos turėjo nauja, neįprasta akinių forma, o galbūt ir tai, kad Audrey Hepburn buvo ir visada bus mados ikona. Aukštyn pakilę lęšių galiukai yra mėgstami pardavėjų ir akinių nešiotojų dar ir šiandien.

Per dideli (angl. oversized) akiniai

Jackie Kennedy buvo pirmoji Amerikos dama. Jai taip pat galime priskirti mados karalienės titulą. Jackie – kai kurių klasikinių įvaizdžių, kuriuos įžymybės ir garsūs žmonės dabar labai mėgsta, pradininkė. Vienas iš tokių stilių yra padidinti (oversized) akiniai nuo saulės.

Mados ekspertai prognozuoja, kad per didelių akinių tendencija gyvuos bent dar kelis sezonus, o galbūt ilgiau. Ir nors tokius akinius mėgsta daugybė garsenybių, jie nuolat išliks Jackie Kennedy įvaizdžio vizitine kortele.

Drugelio (angl. butterfly) formos akiniai

Jeigu pamatytumėte kokią nors buvusios Monako princesės ir mados ikonos Grace Kelly nuotrauką, joje greičiausiai būtų įamžinta su drugelio formos akiniais. Grace ir jos žymūs akiniai pateko į žurnalų antraštes po merginos vestuvių. Tokie akiniai buvo viena iš jos aksesuarų dalių ir yra mėgstami žmonių iki šiol. Jie dažnai persipina su per didelių (oversized) akinių stiliumi.

Kvadratiniai (angl. square-shaped) akiniai

Prancūzų aktorė Francoise Hardy mėgo nešioti kvadratinės formos akinius. Nors jie nebuvo tokie populiarūs, kaip klasikinių formų akiniai, jie vis tiek atstovauja senovinį-vintažinį įvaizdį.

Ar vintažinių akinių tendencija gyvuos amžinai?

Dauguma dalykų mados pasaulyje galiausiai miršta, bet vintažiniai akiniai gali būti išimtis. Su vintažo atgimimu, nuo vinilinių plokštelių iki „Polaroid“ nuotraukų, vintažiniai akiniai gali vėl šoktelti į populiarumo aukštumas.