Akiniuočių laikai, kuomet žmonėms akiniai atrodė atgrasiai, seniai praeityje. Šiandien situacija yra ženkliai pasikeitusi. Mados olimpuose karaliauja masyvūs, akį traukiantys, blizgantys ir visaip kitaip dekoruoti, pastebimi akiniai, kurių pagrindinė paskirtis – koreguoti regėjimą – seniai užmiršta. Dabar viršų ima stilius, o akiniai – viena geriausių jo detalių! Daugelis eina iš proto dėl madingų ir sezonui būdingų „antrųjų akyčių“, o gatvėje galima išvysti įvairiomis jų formomis bei spalvomis pasidabinusių individualybių. Tačiau, neretam kyla klausimas, kaip išsirinkti tinkamiausius ir labiausiai patinkančius akinius, kai jų gamintojai siūlo tokį platų pasirinkimą?

Renkamės pagal veido formą

Pradėti vertėtų atsižvelgiant į tai, jog reikia nusistatyti savo veido tipą. Pagal tai rekomenduojama rinktis visus akinius, nepriklausomai nuo to, ar jie skirti skaitymui, vairavimui ar apsaugoti akis nuo saulės. Norint nusistatyti savo veido formą, geriausia atsistoti prieš veidrodį ir apsibrėžti veidą veidrodyje naudojant lūpų dažus, tačiau tą patį galite padaryti ir su baltu popieriumi bei pieštuku. Tie, kurių veido forma yra ovali, gali džiūgauti labiausiai – jiems tinka beveik visų tipų ir formų, o labiausiai – plačių rėmelių, apvalių bei didelių stiklų, akiniai. Apvaliaveidžiams reikėtų stengtis pailginti savo veido siluetą, todėl tinkamiausi nešiojimui – plonų rėmelių akiniai. Taip pat reikėtų nevengti kampuotų akinių, kurie veidui suteiks griežtesnę formą. Širdelės veido formos turėtojams reiktų pasistengti surasti tokius akinius, kurie būtų platesni nei jų kakta. Kvadratinės formos veido savininkams vertėtų įsigyti apvalių rėmelių akinius, taip sušvelninant veido formos kampus.

Specializuotos optikos – patikimiausias partneris renkantis akinius

Kad ir koks madingas atrodytų akinių nešiojimas, nevalia pamiršti – akinius reikia rinktis atsakingai, ypatingai tiems, kurie juos turi ne tik kaip stiliaus detales, tačiau ir regėjimui koreguoti. Optikose, gydytojai patars ir padės, atsakydami į visus iškilusius klausimus bei parinkdami tinkamų dioptrijų akinius. Oftalmologai ištirs jūsų akis, nustatys, kam bus skirti jūsų akiniai: automobilio vairavimui, skaitymui ar darbui su kompiuteriu. Nepamirškite: netinkamai ir savavališkai parinkti akiniai gali labai pakenkti regėjimui.

Akiniai, neturintiems regėjimo sutrikimų arba „nešioju, nes man gražu“

Šiandien akinių gamintojai siūlo labai didelį spektrą įvairiausių akinių, pradedant saulės akiniais ir baigiant akiniais be dioptrijų, kurie yra skirti tiems stileivoms ir puošeivoms, neįsivaizduojantiems savo aprangos be stilingų akinių. Tokie akiniai turi stiklus, tačiau jie yra neutralūs ir nekenkia regėjimui. Akinių gamintojai siūlo alternatyvas netgi tiems, kurie linkę daug laiko praleisti prie kompiuterio. Tai specialūs akiniai, turintys apsaugą nuo kompiuterio spinduliuotės ir skirti ilgai dirbantiems. Tačiau tai dar ne viskas! Jeigu esate iš tų žmonių, kurie greitai prisiriša prie savo akinių ir nenori jų paleisti, tačiau tuo pačiu trokšta kaip nors atsinaujinti, zynky.lt siūlo dar vieną alternatyvą – keičiamas akinių kojeles. Galėsite rinktis iš daugybės gražių, spalvingų, įvairaus dizaino ir formų kojelių. Nuo šiol akinius galėsite derinti prie savo nuotaikos ir drabužių kasdien!

Apibendrinant galima tik paminėti, jog nesvarbu kokią veido formą turite, akinių formų yra įvairiausių, ir rasti jų netaip sunku. Nevenkite nešioti tokio stilingo aksesuaro kaip akiniai. Juolab, šiandien, kuomet akinius gali nešioti tiek regėjimo sutrikimų turintys, tiek absoliučiai gerai matantys žmonės! Išsirinkite pačius tinkamiausius jūsų veido formai. Tai padėti padaryti gali specialiose akinių optikose esantys specialistai, kurie ne tik padės išsirinkti akinius, bet ir pakonsultuos kitais rūpimais klausimais. Būkite stilingi!