Akiniai vaikams

Kaip ir mes, suaugusieji, taip ir mūsų mažieji nėra apsaugoti nuo regėjimo problemų. Ir juos kamuoja toliaregystė, trumparegystė ir net astigmatizmas, o šios regos ydos gali stipriai kliudyti vaikui užsiimti norima laisvalaikio veikla, susikaupti mokykloje ir mokytis. Tačiau regos problemos gali būti nebaisios ir lengvai įveikiamos – tereikia tinkamų akinukų. Akiniai gali būti pritaikyti tiek patiems mažiausiems, tiek paaugliams.

Kaip parinkti akinius mažiesiems?

Rekomenduojame rinktis tokius rėmelius, kurie gerai priglunda prie vaiko galvos. Jie turi neslysti nuo nosies, bet kartu ir neveržti galvos. Pastovus per mažų akinių nešiojimas gali sukelti galvos skausmą. Vaikams rekomenduojama parinkti lengvus, smūgiams atsparius lęšius. Pageidautina, kad šie turėtų įbrėžimams atsparią dangą, nes tai gali užtikrinti jų ilgaamžiškumą. Taip pat ieškokite akinių su UV spindulių apsauga, kuri gali apsaugoti ir taip jautrią, vis dar besivystančią vaiko regą.

Kam skirti prioritetą?

Renkant akinukus mažiesiems reikėtų atsižvelgti į kelis kriterijus:

 • Patvarumas. Akiniai vaikams turi būti patvarūs, o tai lems medžiaga, iš kurios jie pagaminti. Metaliniai rėmeliai yra lengvesni, jie neapsunkins vaiko nosies. Plastikiniai rėmeliai yra šiek tiek sunkesni, tačiau jie ne taip lengvai lankstosi.
 • Lęšių storis. Jeigu jūsų vaikui reikia didesnės dioptrijos lęšių, tikriausiai nerimaujate, kad šie bus stori. Visgi galima rinktis ir paplonintus lęšius. Lengvi akiniai suteiks maksimalų komfortą, o plonesni lęšiai dažniausiai atrodo dailiau nei storesni.
 • Elektroninių prietaisų naudojimas. Jei jūsų vaikas praleidžia daug laiko prie televizoriaus, kompiuterio arba mobiliojo telefono, tikėtina, kad iš šių įrenginių akys gauna pernelyg didelį kiekį mėlynos šviesos. Jos perteklius gali tik dar labiau pakenkti vaiko regai ir bendrai savijautai. Akiniai vaikams gali būti su lęšiais, dengtais specialia danga, kuri apsaugo nuo minėto poveikio.

Dėl geriausio varianto naudinga pasitarti su specialistais – jie padės įvertinti ir suderinti skirtingus poreikius.

Rinkitės smagius ir stilingus rėmelius

Renkant akinius reikia atsižvelgti ne tik į galimą akių apsaugą nuo kenksmingų UV spindulių, jų patvarumą ir lęšius. Patys akinių rėmeliai turi būti pritaikyti būtent vaikams, jų dizainas turi patikti vaikui. Tėveliai dažniausiai patys nori išrinkti tam tikro dizaino akinukus, tačiau geriau būtų leisti tai padaryti pačiam vaikui: juk jie galiausiai juos ir nešios. Vaikas, išsirinkęs sau patinkančius akinius, bus labiau linkęs juos naudoti ir tinkamai prižiūrėti. Nebijokite rinktis iš margų, animacinių veikėjų atvaizdais puoštų akinių asortimento.

Atvykite ir išsirinkite

Akiniai vaikams galiausiai yra tik akiniai, juos išsirinkti nėra taip sunku, kaip atrodo. Reikia tik žinoti, ko ieškote. Visgi kilus klausimų ar dvejonių drąsiai kreipkitės konsultacijai – patikrinsime vaiko regą ir padėsime įvertinti visus kriterijus.

Paieška

Search Suggestions

   Registracija regėjimo patikrinimui

   Paslauga teikiama tik asmenims, sulaukusiems 18 metų.

   DĖMESIO!

   1. Jei nešiojate kontaktinius lęšius, tuomet bent 12 valandų iki regėjimo tikrinimo kontaktinių lęšių nenešiokite. Išsiėmus kontaktinius lęšius prieš pat tikrinimą, dėl galimo ragenos paburkimo, patikrinimo rezultatai gali būti netikslūs. Tai ypač svarbu renkantis akinius.

   2. Jei turite, atsineškite dabar naudojamus akinius. Naujos akinių dioptrijos gali ženkliai skirtis nuo to, prie ko esate pripratę. Tokiu atveju gali būti sunku iš karto adaptuotis prie didesnių skirtumų, todėl žinant dabar naudojamų akinių stiprumą, naujų akinių parametrus galima keisti palaipsniui taip palengvinant adaptaciją