Guvus, smalsiai pasaulį tyrinėjantis, griūvantis, besikeliantis ir vėl lekiantis, rodos, į visas keturias puses mažylis – vijurkėlis, kurį sugaudysi kaip vėją laukuose. Ir regėjimo korekcijos priemonės. Suderinamas tandemas? Tikrai taip. Štai keletas patarimų tėveliams, kurių atžalų mažąsias nosytes, deja, jau reikia pabalnoti akinukais – kokie akiniai vaikams yra patys tinkamiausi.

Lengvi tarsi nieko ant nosies neturi

Vaikams skirti rėmeliai turi būti pakankamai lengvi, priglusti prie vaiko veido taip, kad jis tarytum visai pamirštų, jog kažką turi ant nosies. Jei akiniai tikrai patogūs, didesnė tikimybė, kad mažasis juos noriai dėvės tada, kada yra būtina, ir neteks nuolatos lakstyti iš paskos, bandant taikiai, sekant pasakas ar griežtai grūmojant pirštu įtikinėti, kad jis privalo nešioti šią korekcijos priemonę.

Gebėjimas atlaikyti įvairias „negandas“

Vaikai kur kas labiau nei suaugusieji linkę judėti taip, kad papulti į situacijas, kai lūžta ne tik daiktai, o kartais ir (tfu tfu tfu) kaulai, tampa labai realu. Akiniai vaikams – ne išimtis. Bedūkstant namie ar belakstant kieme juos pamesti ar sulaužyti išties nesunku. Ką jau kalbėti apie polinkį palikti nuosavybę ne jai pritaikytose vietose, pvz., ant grindų – vienas brolio pasivažinėjimas triračiu gali kainuoti naujus akinius.

Tad rėmeliai turėtų būti pagaminti iš itin patvarios, lankstumu pasižyminčios medžiagos, kad šie tarnautų kuo ilgiau, taip greitai nesusibraižytų ir nenusitrintų.

Puikus sprendimas – rėmeliai, pagaminti iš TR90, arba kitaip vadinamo, „įsimenančio“, plastiko. Kuo jie ypatingi? Šio plastiko polimero molekulinė struktūra užtikrina medžiagos lengvumą, lankstumą ir stiprumą viename.

  • Tokio tipo rėmeliai nespaudžia nosies ir nuo jos neslenka, išlikdami patogioje nešiojimui pozicijoje.

  • Kojelės taip pat minkštai priglunda už ausų – vietos, kurią taip pat linkę nemaloniai spausti kiti akinių rėmeliai.

  • Plastiko patvarumas užtikrina, kad akiniai ilgai atrodys kaip nauji – juos subraižyti, nubrozdinti, sulaužyti kur kas sunkiau.

Lankstūs akiniai vaikams
Lankstūs vaikiški akinių rėmeliai

Kodėl TR90 vadinamas „įsimenančiu“ plastiku? Ogi todėl, kad jo lankstumas leidžia perlenkus ar pasukus grįžti į tą pačią originalią formą be jokių pažeidimų. Pavyzdžiui išskėsti kojeles į šalis taip, kad šie su stiklais sudarytų kone vientisą liniją (kaip pavaizduota paveikslėlyje).

Tokių akinukų pavyzdžiai.

Smagus dizainas – patenkintas vaikas

„Jungle Animals“ akiniai vaikams
„Jungle Animals“ akiniai vaikams

Mažieji ypač mėgsta spalvas, žaismingas detales – jos kur kas lengviau patraukia dėmesį. Todėl linksmai, spalvingai atrodantys akiniai vaikams turi kur kas daugiau šansų užkariauti mažylio širdį ir, žinoma, nosį. Įtikinti akį traukiantį daiktą užsidėti ir nešioti bus kur kas paprasčiau.

Būtent šios esminės savybės leis mažajam jaustis patogiai ir saugiai, o tėvams – būti užtikrintiems, kad atžalos regėjimas sėkmingai koreguojamas.