Kontaktiniai lęšiai yra patogus būdas koreguoti regėjimą, ypatingai – aktyviai fizine veikla užsiimantiems žmonėms. Dažnai juos renkasi ir tie, kuriems akiniai yra tiesiog nepatogūs. Nors lęšiai plačiai naudojami jau daugelį metų ir apie juos visą norimą informaciją sužinoti galima tiek apsilankius pas akių gydytoją, tiek naršant internete, vis dar sklando nemažai mitų. Dėl jų žmonės vengia išbandyti šį pigų, paprastą būdą regai pagerinti. Žemiau pateikiami ir aptariami 5 dažniausiai pasitaikantys mitai apie kontaktinius lęšius.

1. Lęšiai gali užstrigti akyje

Tai visiškai netiesa: kontaktiniai lęšiai negali įstrigti akyje. Pasitrynus akis gali pasirodyti, kad lęšis užstrigo ar net nuslinko už akies, tačiau tai fiziškai neįmanoma. Akyse yra junginė – plona, skaidri jungiamojo audinio plėvelė, kuri užkloja viršutinių bei apatinių vokų užpakalinius paviršius ir sujungia juos su akies obuoliu. Šis ištisinis junginys neleidžia niekam įstrigti akyje ar už jos.

Jei atrodo, kad lęšis pradingo, užtenka į akį įlašinti akių lašų, skirtų lęšiams, ir švelniai masažuoti užmerktą akį. Tokiais atvejais dažniausiai jie būna pakliuvę po viršutiniu voku, todėl ir atrodo, kad lęšis pradingo.

2. Negalima jų nešioti, jei nustatytas astigmatizmas

Tai taip pat netiesa. Kontaktiniai lęšiai yra saugus, tinkamas variantas daugumai žmonių, kuriems diagnozuotas astigmatizmas, nebent išrašytas sprendimas yra gana sudėtingas. Anksčiau buvo sunku rasti patogius lęšius šiam defektui koreguoti, tačiau sparčiai tobulėjant akių priežiūros technologijoms, atsirado daug skirtingų jų tipų, o taip pat ir toriniai lęšiai, pritaikyti būtent šiai problemai.

3. Įsidėjus lęšius galima plaukioti

Net ir baseinai pilni įvairių teršalų ir bakterijų, todėl juose plaukiojant padidėja tikimybė užsikrėsti akių infekcijomis. Pavyzdžiui, akantameba (gamtoje gyvenanti ameba) randama daugelyje vandens telkinių, taip pat ir baseinuose. Ji gali įsiveisti už lęšio ir pakankamai užaugusi sukelti skausmą, daug kitų komplikacijų, dėl kurių galima netekti regos. Jei plaukiojant kontaktiniai lęšiai būtini, patariama užsidėti plaukimo akinius arba naudoti vienkartinius lęšius.

4. Jie yra nepatogūs

Tobulėjant technologijoms, taip pat žymiai pakito ir patys lęšiai. Šiandien galima įsigyti minkštus, iš silikono ir hidrogelio pagamintus lęšius, kurie leidžia į akį patekti didesniam kiekiui deguonies. Dėl to, beje, akys atrodo baltesnės ir sveikesnės. Jie patogūs ir nedirgina akies – svarbu tiesiog tinkamai palaikyti drėgmę.

5. Vaikai ir paaugliai negali nešioti lęšių

Nėra jokio limito tam, kas gali ir kas negali nešioti lęšius: tiek vaikai, tiek paaugliai gali juos naudoti laisvai. Tyrimai parodė, kad net 8 metų vaikai kasdien pasikliauja šia priemone. Nors nėra jokių fizinių priežasčių, kodėl jauni žmonės negalėtų nešioti jų, kartais kyla rūpestis, kad vaikai gali būti tiesiog per maži, nepakankamai brandūs tam, kad užtikrintų reikiamą lęšių priežiūrą. Todėl rekomenduojama lęšius vaikams pirkti tik įvertinus galimybes.

Kontaktiniai lęšiai pasižymi dideliu asortimentu. Esama priemonių, skirtų tiek vienai dienai, tiek ilgesniam laikotarpiui. Galima atitaikyti reikiamą stiprumą ir net pasirinkti tokius, kurie pakeičia vyzdžių spalvą. Juos įsigyti taip pat nėra sunku: tiesiog užsukite į artimiausią „Zynky“ saloną.