Akiniai ir gražus akių makiažas – nesuderinama? Anaiptol! Ši korekcijos priemonė ir stilingas akcentas jokiu būdu neapriboja galimybių pabrėžti tavo akių grožį, makiažu suteikiant akims dydžio, o žvilgsniui – šarmo ar paslaptingumo. Tereikia perprasti keletą akių makiažo akiniuotosioms gudrybių ir žavingas įvaizdis tiesiog garantuotas!

Veido kontūravimas – bene svarbiausias akcentas

Veido kontūravimas atliekant makiažą padeda pabrėžti gražiausius veido bruožus ir užmaskuoti „gamtos lepsusus“. Akiniai linkę mesti šešėlį ant akių srities, suteikdami šiai veido zonai tamsumo – dėl to gali atrodytų pavargusi ar neišsimiegojusi. To padės išvengti paakių šviesinimas maskavimo pieštuku ar šviesesne pudra. Tik nepersistenk – per daug šviesūs paakiai taip pat patrauks dėmesį.

Žalias signalas šviesiems akių šešėliams

Šviesūs akių šešėliai
Šviesūs akių šešėliai

Kuo šviesesnės ir neutralesnės spalvos akių šešėliai, tuo geriau. Kodėl? Ogi dėl tos pačios priežasties – akinių sukuriamo šešėlio akių srityje. Todėl ryškesnes spalvas ir šaltus tonus reikėtų palikti lūpoms (raudoni lūpų dažai dabar ant bangos!) arba tai dienai, kai dėvi kontaktinius lęšius ir gali sau leisti su akių makiažu eksperimentuoti labiau.

Akių kontūras – pagal rėmelių storį

Akių kontūras
Akių kontūras

Rinkis vienu ar dviem tonais šviesesnį pieštuką ar skystą akių kontūro priemonę nei tamsūs akinių rėmeliai. Brėždama kontūrą stenkis nepalikti tuščių tarpų tarp linijos ir blakstienų, kad kontūras neprarastų formos. Nubrėžtos linijos storį reikėtų derinti prie rėmelių – kuo masyvesnis akinių rėmas, tuo platesnis kontūras galėtų būti. Taip akiniai nenustelbs tavo akių.

Jokių sulipusių blakstienų!

Atėjus blakstienų tušo eilei, pirmiausia patepk apatines, o tik po to viršutines. Stenkis atrasti tokį tušą, kuris nesulipintų blakstienų – taip akys atrodys efektingiau. O jei gamta pagailėjo riestų blakstienų, būtinai jas užriesk specialiu rietikliu.

Nepamiršk ir antakių!

Dailiai paryškinti antakiai
Dailiai paryškinti antakiai

Akiniai pabrėžia visą akių sritį, įskaitant ir antakius. Paryškinti juos reikėtų prie natūralios plaukų spalvos derančiu pieštuku ar šešėliu, užpildant tarpelius pagal plaukelių augimo liniją. Dėvint masyvius, storesnius akinių rėmelius reikėtų vengti per storų ir per ryškių antakių.

Biri pudra – būtinybė

Nešiojant akinius ypač svarbu užfiksuoti makiažo pagrindu ar skysta pudra padengtą veidą biria pudra. Ji apsaugos nuo skystų priemonių subėgimo į raukšleles tose vietose, kur į veidą atsiremia akiniai. Ši sritis ties nosimi ypač linkusi prakaituoti ir pagadinti vaizdą.

Taigi akiniai – ypač stilinga įvaizdžio detalė. Tinkamai prie jų priderintas akių makiažas padės pabrėžti tavo asmenybę ir išskirtinį stilių bei leis atrodyti žavingai.