Šiandien rašysiu ne apie rasojančius akinius. Trumpam pamiršime apie atėjusios žiemos ir regėjimą gerinančių akinių kovą. Pasidalinsime savo patirtimi ir įžvalgomis apie akinius nuo saulės. Akiniai nuo saulės žiemą? Keista tema, o ypač akiniai žiemą. Bet. Neskubėkite teisti dėl tokios temos ir paskaitykite visą straipsnį!

Jeigu būčiau gerb. Užkalnis, pradėčiau „stumti“, kad lietuviai yra klounai. Taip, būtent tokie. Daugelis mūsų prisimena akinius nuo saulės tik po vakarėlio ir vasarą.

Žiemą esame didvyriai.  Pasipuošę močiutės megztais vilnoniais šalikais ir pūkinėmis striukėmis džiaugiamės saulės voniomis žiemą. Saulės zuikučiai taip spigina, kad kartais akyse aptemsta. Ar susimąstai, kokią žalą jie daro tavo akimis?

Girdėjai pasakas, kad akių katarakta gali susirgti, jeigu:

  • rūkai;
  • vartoji mažai vandens;
  • sergi akių ligomis.

Ir dėl plika akimi nematomų ultravioletinių spindulių…

Game of Thrones

Bičiuli, patikėk manim. Žiemą ultravioletinių spindulių netrūksta. Saulė pakeičia poziciją ir pavojingų UV spindulių gauname labai daug. Nepamiršk sniego. Jis puikus reflektorius, atspindi saulės spindulius. Todėl jie atakuoja iš visų pusių.

Dar keista, kodėl akiniai nuo saulės žiemą?

Ar prisimeni, valandai buvai primigęs po karšta Baltijos jūros saule? Ar teko nudegti, kad skaudėtų? Žiemą, nuo didelio šviesos kiekio, tavo akys irgi „įdega“, tiksliau nudega. Gali pablogėti regėjimas, prasidėti galvos skausmai, silpnumas, o kartais ima grėsti ir apakimas.

Lazerinės akys

Optiometristų asociacija (aišku, kad ne Lietuvos) rekomenduoja saulės akinius nešioti visą žiemą. Tarp svarbių faktų yra ir tai: jeigu žiemą nesninga, nėra ir mūsų akis papildomai apsaugančių debesų. Naglis Šulija irgi jų nepranašauja.

Kokie akinių privalumai?

Tai yra žiauriai madinga. Eidamas Vilniaus gatve, Vincas Alesius nutauks kadrą. Ir pridės trumpą komentarą: „.Fashion.“

Moteriški akiniai nuo saulės žiemą.

Sumažinsi galimybę susirgti akių ligomis ir jausiesi geriau.

Geriau ir ryškiau matysi.

Apsaugosi akis nuo vėjo, sniego ir ašarojimo.

Aišku, dar apsisaugosi ir nuo UV spindulių.

Kokie akiniai geriausi?

Jeigu būčiau naivus, sakyčiau, kad imk bet kokius ir bus gerai. Bet… Vogue siūlo pažiūrėti į Niujorko, Londono, Milano ir Paryžiaus rudens bei žiemos gatvės mados tendencijas.

Nesvarbu, ar orientuosiesi į mados tendencijas, ar į prekės ženklus, o gal į kainą. SVARBU!!! Akiniai turi būti su UV apsauga.

Stilingų akinių nuo saulės gali rasti ir mūsų prekių kataloge.

Jeigu nešioji akinius žiemą, nepamiršk Instagram’e pasidalinti nuotrauka su haštagu – #ZYNKYziema.

Čil. Pys. ZYNKY!