Į ką dažniausiai atkreipi dėmesį rinkdamasis akinius? Na, pirmiausiai, turbūt, „gražūs turi būti (ot, kriterijus – bet dėl skonio nesiginčijama). Dargi prie veido formos turi tikti, būti nei per dideli, nei per maži. Ir patogūs, kad nuo nosies nekristų ar nespaustų ir panašiai.“ Taip, tiesa. Bet, va, atrodo, akinių rėmeliai ir gražūs, ir veido formą atitinka, bet „kažkaip nesižiūri“ ir viskas. Štai čia veikiausiai ir sužaidžia spalvos faktorius. Tad pateikiame patarimus, kaip išsirinkti akinių rėmelius pagal savo (natūralią arba ne visai) plaukų spalvą.

Šviesiaplaukiams (medaus ir bronzos)

Šiltų atspalvių blondinams ir blondinėms tiks hemloko žalsvos, vėžlio kiauto ir persikiniai atspalviai – pakankamai šviesūs, neišsišokantys tonai.

Akinių rėmeliai šviesiaplaukiams
Akinių rėmeliai šiltų tonų šviesiaplaukiams

Šviesiaplaukiams (šaltesnių tonų)

Šaltesnių, šviesesnių tonų blondinams derėtų rinktis juodos, mėlynos ar rožinės spalvos akinius. Tačiau tokių atspalvių šviesiaplaukiams nelabai tinka ryškiai geltona ar aukso spalva.

Akinių rėmeliai šviesiaplaukiams
Akinių remėliai šaltų tonų šviesiaplaukiams

Rudaplaukiams (šaltų tonų)

Šaltų tonų rudaplaukiams taip pat labiausiai tinka juodi, rožiniai ar mėlyni akiniai. Su pastaraisiais nei vienas neliks nepastebėtas.

Akinių rėmeliai tamsiaplaukiams
Akinių rėmeliai šaltų tonų rudaplaukiams

Rudaplaukiams (šiltų tonų)

Šiltesnių tonų rusvų ar rudų plaukų savininkai turėtų rinktis kaštonų ar raudonų atspalvių akinių rėmelius. Jiems taip pat puikiai tiks burbono, kreminės ar žalsvos spalvos akiniai.

Akinių rėmeliai tamsiaplaukiams
Akinių rėmeliai šiltų tonų rudaplaukiams

Raudonplaukiams

Ryškesnių spalvų plaukus turintys akinių nešiotojai turėtų išbandyti juodus, žalius ar kreminius akinius. Jiems derėtų vengti pelenų pilkos ir gelsvų atspalvių, kurie vargiai „atrems“ dėmesį traukiančią plaukų spalvą.

Akinių rėmeliai raudonplaukiams
Akinių rėmeliai raudonplaukiams

Juodaplaukiams

Be abejonės prie juodų plaukų puikiai tinka juodi ir tamsiai žali akiniai, tačiau tokios spalvos plaukų savininkai gali rinktis ir drąsesnes spalvas – pvz., jūros mėlynumo ar spanguolių rausvumo. Vengti reikėtų blankių ir pelenų pilkumo tonų, jei nesinori atrodyti nuobodžiai.

Akinių rėmeliai juodaplaukiams
Akinių rėmeliai juodaplaukiams

Pilkiems ar baltiems plaukams

Turintiems tokios spalvos plaukus ypač tinka ryškūs akiniai, tad galima nevaržomai rinktis iš juodų, melsvų, vyšnių spalvos akinių. Pasisaugoti derėtų geltonų ir rudų rėmelių.

Akinių rėmeliai baltiems ir pilkiems plaukams
Akinių rėmeliai pilkiems ir baltiems plaukams

Bet užvis svarbiausia – nebijoti atrodyti ryškiai, stilingai ir skoningai!