Vargu, ar šiandien galėtume įsivaizduoti įprastą savo dieną be laiko, praleisto sėdint prie kompiuterio, maigant telefoną ar planšetę. Nuo šiuolaikinių technologijų ir naujosios karto elektroninių prietaisų tapome kone priklausomi – jie pagreitina mūsų darbus ir komunikaciją, leidžia lengvai ir greitai užmegzti ir palaikyti ryšius, kurti informaciją, jos ieškoti ir ja dalintis su kitais. Deja, šalia šių privalumų išnyra ir trūkumų, vienas kurių – neigiamas mėlynos šviesos spektro, kurį skleidžia šie prietaisai, poveikis. Koks jis ir kaip apsisaugoti padės akiniai darbui kompiuteriu?
Kas tas mėlynos šviesos spektras?
Tai didele energija pasižymintys šviesos spinduliai, kurių bangos ilgis siekia 400–540 nm. Mėlyna šviesa spektre aptinkama šalia ultravioletinių (UV) spindulių, todėl taip pat kaip ir jie gali sukelti degeneracines akių ligas.
Daugiausia mėlynos šviesos skleidžia saulė, tačiau prie tokio jos kiekio mūsų organizmas yra pripratęs. Tačiau šią šviesą taip pat skleidžia ir įvairūs šių dienų IT prietaisai – nešiojami ir planšetiniai kompiuteriai, išmanieji telefonai, taupiosios šviesos lemputės, dienos šviesos lempos, LCD televizoriai ir monitoriai.
Kaip mėlynos šviesos spektras veikia mūsų organizmą?
Jis kenksmingas tuo, kad nestimuliuoja jokių akies pojūčių, tačiau yra labai skvarbus – jo spinduliai pasiekia akies tinklainę. Mėlynos šviesos spektras skleidžia didžiulį energijos kiekį, kurį būtina neutralizuoti ar bent jau sumažinti, kad šis neturėtų itin žalingo poveikio akims ir regėjimui.
Mėlynas šviesos spektras mažina melatonino kiekį organizme, todėl kurį laiką jaučiamės žvalesni. Melatonino sumažėjimas naktį reiškia, kad žmogus ima patirti nemigos epizodus. Tiek dirbtinis apšvietimas, tiek visi elektroninių prietaisų ekranai mūsų organizmui duoda signalą nemiegoti. Tačiau ilgainiui natūralus budrumo ir poilsio ritmas išbalansuojamas ir prasideda įvairios problemos:
sutrinka miegas;
prasideda depresija ir kiti psichikos negalavimai;
sutrikdoma imuninės sistemos veiklą;
išauga nutukimo, antro tipo diabeto, širdies ligų rizika.
Kaip apsisaugoti?
ZYNKY Blu Block akiniai – tai regėjimo nekoreguojantys (nulinio stiprumo) akiniai darbui kompiuteriu, kurių pagrindinė funkcija – apsaugoti akis. Šie akiniai stilingi, dailaus dizaino ir atrodo, kaip įprasti korekciniai akiniai.
Kuo jie ypatingi?
Tokių akinių lęšiai padengti specialia „Blu Block“ danga, kurios paskirtis – sumažinti mėlynos spalvos spektrą, sklindantį iš LCD televizorių, kompiuterių ekranų, išmaniųjų telefonų, dienos šviesos lempų ir kt.
ZYNKY Blu Block akiniai – tikras išsigelbėjimas tiems, kurie dirbdami praleidžia ilgas valandas prie kompiuterio. Tokius akinius reikia užsidėti tik atsisėdus priešais kompiuterio ekraną, todėl juos patogu laikyti tiesiog ant savo darbo stalo.
Šiuos akinius gali dėvėti tiek nešiojantys kontaktinius lęšius, tiek apskritai neturintys regėjimo sutrikimų. Tokie akiniai neturi dioptrijų, todėl nešiojantiems akinius kaip regėjimo korekcijos priemonę, jie nėra tinkami.
Šie akiniai neatlieka regėjimo korekcijos, tačiau išsiskiria Italijos gamintojo „Divel Italia“ sukurtais Chroma Blu Block akinių lęšiais.
Šie akinių lęšiai:
apsaugo akis nuo žalingų ultravioletinių saulės spindulių (UVA ir UVB);
neutralizuoja regėjimui kenkiančius mėlynos šviesos spindulius;
praleidžia tik sveiką spinduliuotę, reikalingą išlaikant teisingą būdravimo–miego ritmą žmogaus organizme;
mažina nuovargio jausmą, atsirandantį pasinaudojus dauguma šiuolaikinių elektroninių prietaisų;
apsaugo akis nuo įtampos;
slopina akių paraudimą.