Akiniai – puikus aksesuaras, parodantis, kas esate, ir galintis padėti susikurti tokį įvaizdį, kokį norite demonstruoti aplinkiniams. Pavyzdžiui, akiniai darbui su kompiuteriu gali simbolizuoti profesionalumą, o vintažiniai – kūrybingumą ir atvirumą. Pagrindinė taisyklė juos renkantis – įsigyti tokius, kurie atitiktų tiek jūsų asmenines savybes, tiek gyvenimo būdą. Kitu atveju galite likti nesuprasti pirmą kartą jus matančių žmonių, o pasirinkus teisingai, naujas pažintis megzti bus kur kas lengviau. Kad išsirinkti būtų lengviau, suskirstėme skirtingus akinių dizainus pagal gyvenimo būdą.

Akiniai verslo atstovams

Verslo ryšiams sustiprinti ir palaikyti įvaizdis – be galo svarbus. Ekspertai pataria rinktis konservatyvius ir standartinius akinių dizainus, spalvas, kurie aplinkinius skatins pasitikėti ir tuo pat metu rodys jūsų tvirtą  pasitikėjimą savimi. Pasirinkimai galėtų būti šie:

  • Klasikinė rėmelio forma: ovalas, kvadratas arba migdolas.
  • Tradicinės spalvos: auksinė, sidabrinė, ruda, pilka ir juoda.
  • Rėmeliai, pagaminti iš plastiko, be ryškių spalvų akcentų ar neįprastų formų, detalių.

Rekomenduojama rinktis „du viename“: tai gali būti akiniai darbui su kompiuteriu ir su dioptrijomis (koreguojantys regą). Tokiu atveju nereikės pirkti dviejų skirtingų rūšių ir jų derinti tarpusavyje. Be to, taip bus lengviau išlaikyti formalų stilių. O minėtos spalvos siūlomos ne šiaip sau. Šiuos šaltus atspalvius bus lengva priderinti prie formalaus kostiumo, o auksiniai ar sidabriniai akinių rėmeliai derės prie moteriškų papuošalų.

Akiniai studentams

akiniai darbui su kompiuteriu

Studentams galioja visai kitokios taisyklės nei verslą atstovaujantiems žmonėms. Nesvarbu, ar esate meno, inžinerinių mokslų ar literatūros studentas (-ė) – tai puikus metas sukurti individualų stilių, įvaizdį. Neformali mokomųjų įstaigų aplinka neįpareigoja rinktis formalaus įvaizdžio, todėl galite rinktis akį traukiančias, ryškias spalvas ir neįprastas formas.

Tiems, kuriems reikalingi akiniai darbui su kompiuteriu studijų metu, taip pat galioja laisvumo taisyklė – juk šiandien bet kokio stiliaus akiniai gali būti pritaikyti apsaugai nuo ekranų pažaidos. Rinkitės didesnius rėmelius, dekoruotus unikaliomis detalėmis ar raštais.

Akiniai užimtiems tėčiams ir mamoms

Ne paslaptis, kad mamų ir tėčių dienotvarkėje akinių rėmelių išsirinkimas, ko gero, paskutinėje vietoje (arba jo išvis ten nėra). Ką jau kalbėti apie domėjimąsi skirtingais stiliais ir plačiu asortimentu. Dėl šios priežasties standartiniai, klasikiniai akiniai šiame gyvenimo etape tiktų geriausiai. Ovalūs, katės akies ar stačiakampio formos rėmeliai – praktiškas, tačiau stilingas pasirinkimas.

Verta paminėti, kad po keturiasdešimtmečio daugeliui žmonių pradeda vystytis presbiopija (negalėjimas matyti iš arti), todėl jeigu anksčiau akiniai darbui su kompiuteriu nebuvo aktualūs, jie tokiais taps artimiausiu metu. Pasirūpinkite, kad jūsų įsigyti akiniai turėtų apsaugą nuo mėlynųjų ekrano spindulių – to pakaks, kad išliktumėte ne tik stilingi, bet ir sveikesni.

Išsirinkite savo stilių ir gyvenimo būdą labiausiai atitinkančius akinius ir tokiu būdu praneškite aplinkiniams, kas jūs ir koks (kokia) esate. Nors pirmoji ir pagrindinė akinių funkcija yra regos gerinimas, šiandien pastebima tendencija, kad jie smarkiai prisideda prie įvaizdžio kūrimo – lygiai tiek pat, kiek apranga ir avalynė.