Daug kas dėl akinių valymo nesuka galvos. Čiumpa marškinių rankovę, patrina ir ramu. Tačiau norint išlaikyti akinių kokybę, šito daryti nereikėtų. Kiekvieną kartą netinkamai valant akinius, jų paviršius braižomas. Šie įbrėžimai ne tik gadina estetinį akinių vaizdą, bet ir jūsų regėjimą. Paruošėme tikslią instrukciją, ką daryti, kad to nenutiktų.

Akinių plovimas

Visų pirma, akinius reikėtų nuplauti drungname vandenyje (karštas vanduo gali pažeisti akinių apsauginį sluoksnį). Taip nuplausite visas dulkes ir nuosėdas, kurias valant sausuoju būdu rizikuojame pažeisti lęšius.

Vien vandens šiems nešvarumams nuplauti dažnai neužtenka, todėl rekomenduojame naudoti indų ploviklį. Jo reiks vos poros lašelių, tačiau įsitikinkite, kad indų ploviklis sudėtyje neturi rankų drėkiklio. Išmuiluoti plovikliu vertėtų ne tik stiklus, bet ir rėmelį, kuris taip pat renka nešvarumus. Šie vėliau liečia mūsų odą, todėl neturėtume numoti į tai ranka.

Galų gale, viską gerai nuplauname vandeniu. Atidumas svarbu, nes prastai nuplautas indų ploviklis gali lemti dar didesnį lęšio ištepimą.

Akinių valymas

Nuplautus akinius gerai nupurtome ir apžiūrime, ar nelikę nešvarumų. Stiklams nusausinti renkamės virtuvinį rankšluostį, kuriam skalbti nenaudojome minkštiklio (minkštiklis gali tepti lęšius). Rinkitės rankšluostį, kurį naudotumėte stiklinių ar taurių valymui ir švelniai nusausinkite akinius. Kruopščiam akinių valymui rinkitės mikropluošto šluostę, kurią galite įsigyti optikose ir foto prekių parduotuvėse.

Ko daryti, valant akinius, nereikėtų

  • Nevalykite akinių marškinių rankove ar kita pasitaikiusia medžiaga, ypač jei akinių lęšiai sausi. Taip galite lengvai subraižyti akinių paviršių.
  • Nenaudokite stiklo ar paviršių valiklio akinių stiklams valyti. Šie produktai turi ingredientų, kurie gali pažeisti akinių lęšius ir stiklų dangą (pavyzdžiui – anti-refleksinę).
  • Nenaudokite popierinių rankšluosčių, servetėlių ar tualetinio popieriaus akiniams valyti. Tokios medžiagos linkusios palikti mažų, vos pastebimų dulkių ant stiklo paviršiaus.

Akiniai tarsi batai: jų ilgaamžiškumas priklauso nuo to, kaip jais rūpinsitės. Todėl nenumokite ranka į kruopščias instrukcijas ir galėsite džiaugtis tvarkingais akiniais ne vienus metus.