Kiekvieną žiemą mes nepamirštame pasirūpinti savo ausimis ir galvą apvilkti kepure. Rūpinamės savo pirštais, nusipirkdami pirštines ir nieku gyvu nepraleidžiame kaklo – jį slepiame po didžiulių vilnonių šalikų paklodėmis. Bet, kodėl šaltuoju metu laiku taip atidžiai nepasirūpiname savo akimis? Patikėk, išbandymų jos patiria ne ką mažiau.

Degančios akys

Esant labai dideliam šalčiui ar vėjui, neversk savo akių atsimerkti, nes akies ragena iš tiesų gali sušalti. Tai sukeltų ne tik labai didelį skausmą, bet ir pablogėjusį regėjimą, jautrumą šviesai ir akies voko spazmus.

Kaip galėtum sau padėti? Nešioti akinius nuo saulės arba nuleisti akis žemyn, esant dideliam vėjui. O patyrus didelį šaltį ir pajutus akių skausmą arba stiprų deginimo jausmą, nedelsiant kreipktis į savo akių gydytoją.

Akių ašarojimas

Daugybė žmonių, vos atšalus orams, skundžiasi akių ašarojimu. Tai tampa dar didesnė problema, kai dėl akių ašarojimo suprastėja jūsų regėjimas.

Šią problemą įveikti, kaip ir pirmuoju atveju, padės akinių nuo saulės ar specialių, šaltam orui skirtų, akinių nešiojimas. O siekiant sustabdyti galimų infekcijų riziką, visada naudok švarią šluostę ašarojančioms akims nusausinti.

Sausėjančios akys

Šaltas oras ir vėjas gali sausinti tavo akis. Taip pat akis sausina žemas drėgmės lygis patalpose, kadangi tiek šildymas, tiek kondicionierius sausina orą. Akys tokiu atveju patiria didelį nepatogumą – neprigamina pakankamai ašarų, kad pavyktų išlaikyti akių komfortą.

Tarp galimų sprendimo būdų, kaip visada, puikuojasi akinių nuo saulės ir žieminių akinių nešiojimas. Taip pat rekomenduojama patalpose, kuriose praleidžiate daug laiko, naudoti oro drėkintuvą. Valgykite daugiau riebios žuvies, nes ji gali padėti gaminti daugiau ašarų bei daugiau sriubų, nes skysčiai leidžia išlaikyti akių drėgmę. Esant didesnei problemai, naudokite akių lašus (pasitaręs su gydytoju). Būk atidus vaistams, kuriuos naudoji, nes kai kurie jų gali sukelti akių ašarojimą.

Patarimas, kuris kartojasi esant visiems akių negalavimams – akių nuo saulės ar žieminių akinių nešiojimas. Šie ne tik apsaugos tavo akis nuo netikėtų, su šalčiu susijusių problemų, bet ir nuo ryškios šviesos, akis dirginančių atspindžių nuo sniego, ultravioletinių spindulių. Tad žieminių atributų sąrašo nepamiršk papildyti akiniais.