Būtinybė – taip akinius apibūdintų didelė dalis žmonių, tačiau dažnas akinius nešioja ir kaip įvaizdžio akcentą. Ir mes nekalbame vien apie stilingus akinių rėmelius. Pažiūrėkite, kokių stebinančių/šokiruojančių akinių variantų siūlo šių dienų rinka:

Dizainerė Ketevane Maissaia nepasikuklino kurdama akinių rėmelį – šį puošia netikėtos formos gremėzdiškos kojelės. Pati dizainerė teigia, kad įkvėpimo akiniams sėmėsi iš sovietinės architektūros. Taip ir neaišku, ką autorė norėjo pabrėžti: sovietmečio pastatų masyvumą ar kreivas formas. 😀

Turite problemų dėl nuolat nuo nosies slystančių akinių? Daugiau nerimauti nebereikės, jei tik pasiryžite mažai avantiūrai – akiniams, kurie prilaikomi auskarais ant nosies. Šie metaliniai auskarai įveriami visai netoli jūsų akių, o ant lengvučių akinių pritvirtinti magnetai leidžia juos išlaikyti savo vietoje. Akinius sukūrę James Sooy ir Oliver Gibson į prekybą jų dar nepaleido, bet girdima kalbų, kad norinčių daugybė.

Kitas labai panašus išradimas – smilkinių akiniai. Galime patikinti – stimulų į smegenis šie nesiunčia. Staffan Preutz sukurti akiniai skirti nuo nepatogių akinių kojelių pavargusiam vartotojui. Lengvučiai akiniai sukurti iš titano lydinio ir sveria vos 2,2 gramus. O prie smilkinių juos tvirtai laiko minkšti padeliai. Nors su tokiais atrodytum, kaip tikras super herojus, deja, jokių kitų super galių jie neturi.

Esi tikras kiniško maisto gerbėja(-s)? O gal dažnai užmiršti plaukų gumelę ir nerandi, kaip greitai susitvarkyti su vėjo plaikstomais plaukais? Abi šias problemas pasiruošę išspręsti dizainerio Brad Gressel akiniai. Jie sukurti taip, kad netyčia atsidūręs kiniečių restorane, galėtum greitai išsitraukti savo nepriekaištingas, tvirtas valgymo lazdeles tiesiai iš akinių. Moterys patvirtins – šios neabejotinai tiks ir plaukų kuodeliui sutvirtinti bei naujam įvaizdžiui įkūnyti.

Pamatėm tikrai neįtikėtinų akinių. Belieka sau mintyse ar garsiai pasvarstyti, kuriuos norėčiau (o gal – išdrįsčiau) nešioti aš? Akivaizdu, mėgstantiems stebinti galimybės neribotos.