Mūsų regėjimas senstant keičiasi ir tai yra normalu. Taip pat kaip ir mūsų oda, plaukai, sensta ir mūsų akys. Tačiau teisingu gyvenimo būdu galime šį senėjimo procesą pristabdyti, o lengviausia priemonė tai padaryti – teisingi maitinimosi įpročiai. Subalansuota mityba, pasirodo, svarbu ne tik mūsų kūnui, bet ir akims. Tam tikrų produktų vartojimas gali pagerinti mūsų akių būklę, o taip pat apsaugoti nuo trumparegystės, akių ligų bei senatvinės toliaregystės. Norime supažindinti su produktais, kurie itin naudingi tavo akims.

Vaisiai ir daržovės

Visi vaisiai ir daržovės turi antioksidantų, kurie padeda išlaikyti akių sveikatą. Ši produktų grupė išskirtinė tuo, kad gali suteikti daug maistinių medžiagų, kurių organizmas pats negamina. To pavyzdys: liuteinas ir zeaksantinas. Tai svarbūs antioksidantai, kurie padeda apsisaugoti nuo lęšio ir retinos degeneracinių procesų. Kitaip sakant – tikri akių sveikatos pagalbininkai. Dideli kiekiai šių karotenoidų padeda kovoti su oksidaciniais procesais retinos ląstelėse  ir taip apsaugo nuo senatvinės toliaregystės.

Liuteino ir zeaksantino daugiausia turi tamsios bei oranžinės daržovės ir vaisiai, tokie kaip: špinatai, mėlynės, gervuogės, moliūgai, morkos, kukurūzai, mangai, kiviai.

Omega-3 riebalų rūgštys

Valgydamas riebią žuvį, tokią kaip: lašiša, tunas, skumbrė ir sardinės, kurios kupinos omega-3 riebiųjų rūgščių, tu taip pat sumažinsi su senėjimu susijusių akių problemų riziką. Omega-3 riebalų rūgštys kupinos dokozaheksaeno rūgšties (DHA), kuri labai svarbi akių sveikatai ir regėjimo funkcijai. Žmonės, turintys sausas akis, gali pagerinti savo būklę, įtraukdami į mitybą omega-3 kupino maisto, nes sausos akys yra susijusios su mažu DHA kiekiu organizme.

Tyrimai nustatė, kad vartojant omega-3 papildus, pasiekiamas daug prastesnis efektas, todėl specialistai rekomenduoja šių riebalų rūgščių gauti su maistu. Jeigu žuvis tau nepriimtinas sprendimas, esama ir augalinės kilmės omega-3 šaltinių, tokių kaip: riešutai, sėklos (linų sėmenų, čija), tamsios lapinės daržovės (romaninės salotos, špinatai, gražgarstė).

Apibendrinus, galima teikti, kad puiki mityba akims labai panaši į įprastą subalansuotą žmogaus mitybą: daug įvairių vaisių ir daržovių, sveiki riebalai ir šiek tiek baltymų. Todėl norint užtikrinti puikią akių sveikatą, tau nereiks verstis per galvą. Užteks įprastas salotas pakeisti tamsesnėmis, o mėsą – riebia žuvimi. Už tokias pastangas, neabejok, tavo akys tikrai padėkos.